Podstrona: Uczestnictwo w organizacjach i projektach / Wizytówka pracownika PRz

Uczestnictwo w organizacjach i projektach

red. Marcin Sałata

ORGANIZACJE:

• Członek Komisji Dyscyplinarnej (2016/2017)
  • Członek Rady Samorządu Doktorantów, (2016/2017)
  • Współorganizator konferencji o zasięgu krajowym:

- XXXIX Naukowa Szkoła Obróbki Ściernej: 7-9.09.2016 Rzeszów-Łańcut                                                                                    - XL Jubileuszowa Naukowa Szkoła Obróbki Ściernej: 12-14.09.2017 Rzeszów-Łańcut

PATENTY:

- Zgłoszenie wniosku patentowego, jako współautor wraz z firmą o udzielenie patentu na wynalazek:

„Uchwyt do mocowania małogabarytowych przedmiotów w wieloosiowym cięciu wodno-ściernym”,

WDROŻENIA PRZEMYSŁOWE:

• Aplikacja produktu: ,, Opracowano nowy i kompleksowy proces technologiczny obróbki złożonych przestrzennie podzespołów maszyn do spawania tworzyw sztucznych. Zastosowano technologie wieloosiowej obróbki laserowej oraz frezarskiej''.
  • Aplikacja produktu: ,, Opracowano zupełnie nowe geometrie frezów, dedykowane do wysokowydajnej obróbki stopów aluminium. Geometrie te różnią się od dotychczasowych ukształtowaniem krawędzi skrawającej o zróżnicowanej geometrii''.
  • Potwierdzenie wdrożenia innowacji w oparciu o faktyczną realizację projektu dotyczącego technologii 5-osiowego szlifowania (projektowanie, wytwarzanie i regeneracja) narzędzi skrawających.

PRACE BADAWCZE B+R:

• Opracowanie i badania nowych makrogeometrii frezów dedykowanych do wysokowydajnej obróbki stopów aluminium.
  • Badania optymalizacyjne istniejących rozwiązań w zakresie nowych technologii i innowacji technicznych procesów cięcia, gięcia i obróbki mechanicznej wyrobów wytwarzanych przez przedsiębiorstwo
  • Opracowanie innowacyjnego procesu technologicznego dla wykonania innowacyjnych przedmiotów kształtowych, stempli i matryc, mających zastosowanie w wykrawaniu precyzyjnym poprzez wykonanie prac B+R których wyniki będą przedmiotem wdrożenia w przedsiębiorstwie.
  • Opracowanie uchwytu bazująco-mocującego do mocowania części małogabarytowych w 5-osiowej obróbce wodno-ściernej

OPINIE O INNOWACYJNOŚCI:

• Opracowanie opinii o innowacyjności technologii 5-osiowego szlifowania (projektowania, wytwarzanie, i regeneracja) narzędzi skrawających.
  • Opracowanie opinii o innowacyjności technologii druku z jednoczesnym zastosowaniem automatycznej kompensacji grubości medium, druku zmienną kroplą oraz systemy druku falą z użyciem atramentów ekologicznych.
  • Opracowanie opinii o innowacyjności technologii ciecia laserem światłowodowym oraz spawania laserem 3-D sprężonych w jednym cyklu produkcyjnym zastosowanej do produkcji zawieszek do malarni dla przemysłu motoryzacyjnego.
  • Opracowanie opinii o innowacyjności dotyczącej inteligentnego prototypu terminala wyposażonego w system wymiany walut oraz zlecenia przelewów bankowych, z możliwością wypłacania dowolnej monety lub banknotu, udostępniającego przeglądarkę internetową, umożliwiającego doładowanie telefonu komórkowego.
  • Opracowanie opinii o innowacyjności produktowej i procesowej technologii produkcji pacienckiego stabilizatora siedzenia.
  • Opracowanie opinii o innowacyjności produktowej i procesowej zautomatyzowanej technologii wytwarzania wyrobów cukierniczych.